Dlaczego czuję taki ciężar?

Dzień dobry. Kobieta lat 28. Obciążała prawa ręką i prawa nogą. Cała prawa strona. Jakbym sobie worki po 10 kg przywiązała i tak chodzę od 5 miesięcy. Męczy mnie to strasznie... Do jakiego lekarza mogłabym się udać ? Co powiedzieć ?
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Panią problem może leżeć w kręgosłupie. W tej sytuacji dobrym punktem wyjścia będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który może przeprowadzić wstępną ocenę i zalecić dalsze kroki. Internista będzie w stanie Panią zdiagnozować lub wysłać do specjalisty.

Proszę opowiedzieć lekarzowi o swoich objawach, lokalizacji bólu, a także o ewentualnej historii medycznej (przebytym leczeniu, czy przyjmowanych lekach).

W zależności od oceny lekarz najprawdopodobniej zleci wykonanie badań krwi, w tym poziomu CRP, a także badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny, czy tomografia komputerowa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-dyskomfort-prawej-strony-ciala

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.