Dlaczego czuję ucisk przy oddychaniu?

Podczas oddychania czuję dziwny ucisk. Wydaje mi się, że to ucisk na przeponę. Mam 26 lat, nie palę. Ostatnio trochę się stresuje i jestem trochę nerwowa. Wydaje mi się, że kiedyś w ogóle nie będę mogła wziąć oddechu.
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Panią objawy niestety wymagają kontaktu z lekarzem rodzinnym, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci ewentualnie dalszą diagnostykę.

Przyczyną w Pani przypadku prawdopodobnie są emocje związane ze stresem, jednak aby to potwierdzić należy wykluczyć inne możliwości ( miedzy innymi zmiany w układzie kostno-stawowym, neuralgie, schorzenia serca i płuc, choroby żołądka).

Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam.