Dlaczego mam brunatne plamienie?

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 8 miesięcy, dotychczas było wsyztsko w porządku od 3 miesięcy coś jest nie tak, w zeszłym miesiącu dostałam brunatne plamienie 3 dni przed krwawieniem z odstawienia, który ustąpił, przyjęłam ostatania tabletkę i na drugi dziej dostalam lekkie krwawienie które trwało 2 dni, caly miesiąc bolał mnie jajnik, rozpoczęłam kolejne opakowanie tabletek i tydzień przed zakończeniem opakowania dostalam znów plamienie lecz z bólem brzucha Jak na okres, było ono bardziej obfite i trwa już 5 dzień, zostały mi dwa dni do końca opakowania, dodam ze mam bardzo dużo stresu, co może być przyczyna, czy moja gospodarka hormonalna została rozregulowania, plus 3 miesiące temu również zaczęły mi się lekkie plakieni w połowie opakowania
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia oraz krwawienia podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej zazwyczaj nie są niczym niepokojącym. To po prostu jeden ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji.

W przypadku, gdy plamienia oraz krwawienia stają się bardzo uciążliwe, konieczna jest wizyta u ginekologa, który zadecyduje o konieczności zmiany tabletek na inne. Trzeba także wykonać badanie ginekologiczne, aby wykluczyć inne przyczyny pojawiania się plamień.

Nasi specjaliści udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-ovulastan,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-srodcykliczne-przy-tabletkach-yaz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moga-byc-spowodowane-te-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.