Dlaczego mam problemy z zatokami i zatyka mi się nos?

Witam. Mam pewien problem mianowicie od dłuższego czasu borykam się z problemem zatok... Mój nos nie jest nigdy całkowicie zatkany ale zatkany jest na zmianę raz lewa raz prawa dziurka co jest w tym najdziwniejsze za każdym razem gdy idę na trening (siłownia) to po wykonaniu 2 - 3 ćwiczeń problem całkowicie znika, obydwie dziurki są drożne. Kolejną rzeczą która mnie nie pokoi to krew co jakiś czas z nosa wydmuchuje wydzielinę z krwią. Wszystko tak naprawdę zaczęło się (co może niektórym wydać się śmieszne) od momentu gdy przeczytałem objawy raka zatok. Także nie wiem czy to prawda ale wydaje mi się że mam powiększone węzły chłonne. A jeżeli chodzi o czynniki szkodliwe to palilem papierosy przez około rok teraz od roku już nie palę. Proszę o pomoc ponieważ strasznie się stresuje. MĘŻCZYZNA, Lat 18

Lek. Paweł Szadkowski

Z pana opisu wynika, że wymaga pan co najwyżej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Pana objawy nie są niepokojące. Fizjologiczna gra naczyniowa w jamie nosowej może powodować czasem wrażenie niedrożności jednego z przewodu.