Dlaczego mam tą niepewność w myśleniu?

Od 2 lat nie jestem pewna, czy dobrze myślę - tzn. później wiem, że dobrze myślę, ale w pierwszej chwili nie jestem pewna, czy dobrze myślę - wcześniej przed 2 laty tego nie było. Od 2 lat stosuję także Xeplion - na psychozę - u mnie tylko objawy negatywne tj. obniżony nastrój bez objawów wytwórczych, Ketilept, Euthyrox na niedoczynność tarczycy, Glucophage na podwyższony cukier, Hepatil. Niedoczynność tarczycy i podwyższony cukier pojawiły się podczas leczenia Xeplionem i Ketileptem. Proszę powiedzieć, co może być przyczyną opisanej niepewności w myśleniu tzn. nie jestem pewna, czy dobrze myślę? Kobieta, 34 lata

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej przez Panią w pytaniu wynika, że jest Pani w trakcie leczenia psychozy o umiarkowanym nasileniu. Bardzo dobrze, że jest Pani pod kontrolą psychiatry i otrzymuje leczenie farmakologiczne. Zapewne przynosi ono pozytywne skutki i dzięki temu może Pani normalnie funkcjonować. Jako objawy psychozy wymienia Pani depresję czy obniżony nastrój. Dodatkowo przyjmuje Pani też leki na inne schorzenia, w tym tarczycy oraz podwyższony poziom cukru. Można przypuszczać, że ta niepewność w myśleniu, o której Pani pisze może być związana właśnie z psychozą. W tej sytuacji można zastanowić się nad ponownym kontaktem z lekarzem prowadzącym lub psychologiem, aby omówić ten temat. Jest możliwe, że ten symptom ma charakter chwilowy i z biegiem czasu on zaniknie. Niemniej jednak warto spróbować temu zaradzić poprzez sesje z psychologiem albo terapię w grupie. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z osobami, które zajmują się Panią w trakcie leczenia psychozy. Zapewne uzyska Pani pomoc, a to wrażenie minie. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dobrego samopoczucia.

Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem lub farmaceutą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/psychoza-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/psychoza-maniakalno-depresyjna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.