Dlaczego mam te bóle podbrzusza od długiego czasu?
Mam 30lat, nie choruje na nic. Od pół roku mam ciągle bóle podbrzusza, skurczowe, identyczne jak na okres. Byłam u kilku ginekologów, wszystko jest dobrze, usg cytologią badania krwi. Trwa to cały cykl. Co to może być?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
skoro ginekolodzy nie zauważyli żadnych nieprawidłowości oraz związku jaki mógłby wystąpić pomiędzy bólami podbrzusza a schorzeniem ginekologicznym, to bardzo możliwe, że przyczyna leży gdzie indziej.
Być może dolegliwości bólowe w obrębie podbrzusza nie mają żadnego związku z układem rozrodczym. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogą one mieć związek z nieprawidłowościami w obrębie układu pokarmowego.
Proszę więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby pokieruje Panią dalej. Może Pani również udać się bezpośrednio do gastrologa, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób układu pokarmowego.
Przyczyn bólu podbrzusza jest bowiem bardzo wiele. Część z nich została opisana w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob.