Dlaczego mam te piekące bóle łydek?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu odczuwam bóle łydek i niekiedy ud, jest to taki piekący, ostry ból w środku w różnych miejscach. Nigdy nie miałam widocznych żył na nogach, a teraz się pojawiają takie niebieskie prześwitujące i jest ich coraz więcej oraz widoczność się zwiększa, najbardziej widoczne są z tyłu kolan. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 lat. Byłam u lekarza rodzinnego, wypisała mi cyclo3fort, hirudoid żel oraz neomag skurcz. Zrobiłyśmy badania na krew i wszystkie wyniki mam dobre, tak samo d-dimer w normie. Czy powinnam odstawić tabletki? Lekarz twierdzi, że to moja decyzja, ale pytam pod kątem zdrowia. Drugie pytanie dotyczy tego czy badanie dopplera kończyn dolnych w obecnych dolegliwościach jest wskazane? Wstępną diagnozą lekarza były objawy niewydolności żylnej, teraz po wynikach z krwi twierdzi, że jestem zdrowa, ale ja się tak nie czuję (i nie wyglądam). Dziękuję i pozdrawiam.

Proponuję wykonanie USG Doppler kończyn dolnych. Jeżeli nie ma Pani wskazań zdrowotnych do leczenia hormonalnego, myślę, że dobrze będzie odstawić leki do czasu wyjaśnienia sprawy. Niskie wartości D-dimerów przemawiają przeciwko zakrzepicy żył głębokich, nie wykluczają jednak patologii naczyń powierzchownych. Proszę skonsutlować się z chirurgiem naczyniowym i zainwestować w pończochy uciskowe