Dlaczego mam ten ból barku podczas wdechu?

Od kilku dni odczuwam przeszywajacy ból prawego barku przy wdechu. Spać mogę tylko w pozycji na wznak, na lewym boku nie mogę oddychać z powodu bólu. Nie miałam urazu. O czym to może świadczyć

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy mogą mieć przyczynę w wielu dolegliwościach. Po pierwsze taka sytuacja czasami jest wywoływana przez skurcze mięśni w okolicach pleców. Na taką dolegliwość pomocny okazuje się masaż wykonany przez doświadczonego fizjoterapeutę.

Podobne symptomy mogą też świadczyć o tzw. nerwobólach. W takim przypadku ból jest wywoływany poprzez uszkodzenie lub ucisk na korzenie nerwowe. Neuralgie występują w całym ciele, także w okolicach barku (nerwy obręczy barkowej).

Stan bólu barku podczas wdechu może się też zacząć pojawiać po jakimś urazie, w wyniku którego doszło np. do naderwania przyczepu mięśniowego.

Jeżeli nie jest Pani pewna stanu swojego zdrowia, zalecamy kontakt z lekarzem internistą, który mógłby zlecić odpowiednie badania oraz zaplanować dalsze postępowanie z taką dolegliwością.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat negatywnych zmian w obrębie barku:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-barku-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.