Dlaczego mam ten szum w uchu i pogorszenie słyszenia?

Witam 4 dni temu dostałem w ucho z otwartej ręki szumi mi w uchu i ciut słabiej słysze ale jest coraz lepiej i nic nie boli. Byłem u laryngologa stwierdził ze to od uderzenia i bębenek nie jest uszkodzony dostałem tabletki encorton. Moje pytanie jest takie czy to przejdzie za jakis czas?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Pana objaw szumu w uszach jest spowodowany urazem akustycznym wywołanym przez uderzenie. Czasami przy takim wypadku dochodzi do uszkodzenia błony bębenkowej i wtedy potrzebny byłby zabieg chirurgiczny. Całe szczęście, zgodnie z tym, co przekazał Panu laryngolog, bębenek jest cały i nie będzie wymagał zabiegu.

Charakterystyczny szum w uszach może być więc spowodowany obrzękiem, który został wywołany przez mocne uderzenie. Obrzęk powoduje uczucie zatkanego ucha, w wyniku czego może Pan słyszeć szumy. Oprócz tego przy takim urazie mogą również występować inne objawy, do których należą: ból, swędzenie ucha oraz problemy ze słuchem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje urazy akustyczne organu słuchu:

https://portal.abczdrowie.pl/uraz-akustyczny-ucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.