Dlaczego mam to pocenie odbytu?

Witam mam 19 lat i mam pewien wstydliwy problem. Mianowicie pocenie sie w okolicach odbytu. Poce sie do tego stopnia ze mam mokre slady na ubraniach... Pot pojawia sie głównie wtedy gdy czuje lekkie parcie na stolec. Wyprozniam sie dosyć często bo około 6 razy na dzień, ale w moim przypadku raczej nie jest to nic dziwnego bo mam tak cale życie. Poce sie na gornej części tyłka, w dolnej części powięzi piersiowo lędźwiowej, (ciężko to wytłumaczyć). Dotatkowo warto wspomnieć ze nic w tych okolicach mi nie boli. Pot pojawia sie już od kilku miesięcy i naprawdę utrudnia mi to życie. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jedną z możliwych przyczyn nadpotliwości w tej okolicy może być hiperhydroza. Jest to stan, w którym organizm wydziela nadmierną ilość potu, co może prowadzić do pocenia się na różnych obszarach ciała, w tym w okolicach odbytu. Jednakże nadpotliwość może być także związana z innymi czynnikami, takimi jak stres, choroby zakaźne, problemy trawienne czy reakcje na żywność, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić dokładne badanie fizyczne i konsultację z lekarzem w celu dokładnej diagnozy.

Zanim zdecyduje się Pan na wizytę u lekarza, warto zastosować kilka ogólnych porad, które mogą pomóc złagodzić ten problem. Zachowanie odpowiedniej higieny w okolicach odbytu jest kluczowe. Ważne jest regularne mycie tego obszaru podczas codziennej kąpieli, używając łagodnego mydła. Powinien Pan nosić przewiewne i luźne ubrania, co może pomóc w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-pocenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.