Dlaczego mam wrażenie utraty kontaktu z rzeczywistością?

Witam, Mam na imię Mateusz, od kilkunastu dni zacząłem odczuwać niepokojący objaw. A mianowicie czuje się jakbym nie kontaktował z rzeczywistością. Rozumiem co się do mnie mówi, reaguje normalnie, myślę logicznie tylko mam wrażenie, że ja to nie ja. Nie palę, nie pije i nie zażywam żadnych narkotyków. Jest to dziwne uczucie, tym bardziej, że odczuwam czasami taką pustkę w głowie, nie myślę, robię wszystko jakby z przyzwyczajenia, ale jestem tego świadomy. Proszę o odpowiedź.

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy mogą być wywołane rozwojem zaburzeń lękowych. Jednak jeśli chcesz konkretnie dowiedzieć się, co Ci dolega, należy skorzystać z konsultacji psychiatrycznej lub psychologicznej.
Pomoc lekarza lub psychologa może pozwolić Ci poznać przyczynę problemu oraz znaleźć sposób na poprawę Twojego stanu psychicznego. Konsultacja ze specjalistą może dać Ci szansę na poprawę samopoczucia i powrót do psychicznej równowagi.
Pozdrawiam