Co może znaczyć taka utrata kontaktu z rzeczywistością?

Dlaczego mam wrażenie utraty kontaktu z rzeczywistością? Witam, Mam na imię Jolanta od kilku miesięcy zacząłam odczuwać niepokojący objaw. A mianowicie czuje się jakbym nie kontaktowała z rzeczywistością. Rozumiem co się do mnie mówi, reaguje normalnie, myślę logicznie tylko mam wrażenie, że ja to nie ja. Jest to dziwne uczucie, tym bardziej, że odczuwam czasami taką pustkę w głowie, nie myślę, robię wszystko jakby z przyzwyczajenia, ale jestem tego świadomy. Proszę o odpowiedź.

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Opisane przez Pani objawy wskazują na depersonalizację.
Zespół depersonalizacji i derealizacji to zaburzenia dysocjacyjne,
które wyzwalają się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje
odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Depersonalizacja współwystępuje również z zaburzeniami
lękowymi.
Przyczyną może być też alkohol, narkotyki i środki
farmakologiczne.
Żeby skutecznie wyleczyć depersonalizację,
trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Mgr Angelika Urban Psycholog

Witam. Najprawdopodobniej pisze Pani o mechanizmie obronnym zwanym dysocjacją. "Oddzielamy się" od siebie w momencie, w którym przeżywamy coś trudnego i obawiamy się, że czegoś nie wytrzymamy. Nie znam Pani historii i ciężko coś spekulować. Jeśli jednak jest Pani tym zaniepokojona to może watro skorzystać ze stacjonarnej pomocy. Angelika Urban, pozdrawiam