Dlaczego moje stolce są lepkie?

Dzień dobry zmagam się z problemem lepkiego stolca, który ciężko się spłukuje. Podstawowe badania, krwi , moczu, kału prawidłowe. Brak też obecności krwi w kale. Bóle brzucha, jelit tez nie występują stolece regularne 1 raz 2 razy dziennie. Gdzie powinienem szukać przyczyny jakie jeszcze badania wykonać.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lepki stolec nie musi oznaczać jednostek chorobowych. Może wynikać z nadmiaru tłuszczu w diecie. Jeśli więc na co dzień spożywa Pan posiłki z dużą ilością tłuszczu, to w konsekwencji mogą pojawiać się lepkie stolce. Taka sytuacja ma miejsce, gdy organizm nie może wchłonąć dużej ilości tłuszczu, który trafia później do stolca i czyni go bardziej lepkim.

Jest to prawdopodobne, ponieważ wyniki badań, które Pan wykonał nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Proszę więc zmodyfikować dotychczasową dietę i obserwować swój organizm. W razie potrzeby można skonsultować jadłospis z dietetykiem.

Potwierdzeniem tych słów jest wypowiedź naszej ekspertki pod pytaniem, które znajduje się pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-taki-stolec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.