Dlaczego muszę stosować lek z grupy SSRI?

Dlaczego lekarz dał mi lek z grupy SSRI który jest lekiem na ciężką depresje której nie mam, bo mam umiarkowaną i czemu pomimo obietnicy zmiany leków jeżeli nie będą działać po upływie 6-8 tygodni nie zmienił tych leków mimo że biorę je 12 tygodni a powodują u mnie ataki płaczu

Witam, myślę że to pytanie warto zadać wprost lekarzowi prowadzącemu, ponieważ tylko on zna na nie odpowiedzieć. Być może nie określił Pan jasno swoich wątpliwości dotyczących leczenia, zatem lekarz nie mógł się do nich odnieść. Proszę skonsultować swoje spostrzeżenia z lekarzem. Pozdrawiam