Dlaczego nie mogę oddychać swobodnie po porodzie?

Witam. 7 tygodni temu urodziłam siłami natury z napięciem krocza . Od tego czasu mam trudności z oddychaniem przy pozycji stojącej. Tak jakbym miala juz za dużo powietrza i nie miala miejsca na nabranie "tego wlasciwego". Chodze cały czas z lekko wciągnięty brzuchem. Mrfologia - w normie D'dimer mniej niz 0.17 (norma 0.00 - 0.5)

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

każda kobieta powinna być świadoma, że nie każdy poród kończy się sukcesem i mogą wystąpić różnego rodzaju powikłania, zarówno w trakcie jego trwania, jak i po jego wystąpieniu. Prawidłowa i wczesna interwencja lekarza prowadzącego jest w stanie zmniejszyć ryzyko powikłań okołoporodowych.

Do zmian, które powinny zaniepokoić i spowodować szybką wizytę u lekarza należy: nagła duszność, niezwiązana z wysiłkiem oraz dodatkowo ból w klatce piersiowej, który nasuwa podejrzenie zatorowości płucnej, a także zaburzeń sercowo-naczyniowych. W Pani przypadku wydaje się, że po porodzie nie do końca wrócił brzuszny typ oddechu i należy zgłosić to lekarzowi. Kobiety, które zgłaszają tego typu dolegliwość, ostatecznie najczęściej wiążą ją z problemami z kręgosłupem piersiowym lub z zaburzeniami na tle nerwowym.

Dlatego dla dalszego komfortu życia, a przede wszystkim dla zdrowia, warto byłoby, żeby skorzystała Pani z porady lekarskiej i zastosowała się do proponowanych zaleceń.

Zapraszamy do lektury artykułów, które mogą być pomocne w zdiagnozowaniu Pani dolegliwości:

https://parenting.pl/powiklania-po-porodzie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-problemy-z-oddychaniem-po-porodzie

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddychaniem-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.