Dlaczego nienawidzę pieszczot?

Od pół roku jestem mężatką. Od tego czasu nie czerpię żadnej przyjemności z pieszczot. Nawet z lenistwa nie chce mi się kochać. Kiedy mąż pieści mi piersi to jest jak tortury - czuję ból i są podrażnione do granic możliwości. Tak samo jest z łechtaczką. Jednak jak już pominiemy ten przykry etap seks jest bardzo przyjemny. I wtedy uwielbiam pieszczoty piersi - nawet te bardzo agresywne. Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane problemy z nastawieniem do pewnych kontaktów seksualnych mogą sugerować problem psychologiczny. Jednakże trudno po samym opisie też wykluczyć podłoże organiczne problemu.
Być może problem wiąże się ze spadkiem libido. W takiej sytuacji konieczne jest zebrania dokładnego wywiadu w tym także co do przyjmowanych leków (szczególnie antykoncepcja hormonalna).
Jeśli przyjmowane są preparaty mogące oddziaływać na libido, wówczas można się spodziewać podobnych objawów.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne oraz ewentualne badanie dodatkowe np profil hormonalny. Po ustaleniu ewentualnej przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl