Dlaczego nocą mówię przez sen?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zauważyłam że rozmawiam przez sen ( po angielsku)i często po tym budzę się zmieszana. Innym problemem jest obsesyjnie kompulsywne zachowanie, cały czas coś sprawdzam po paręnaście razy i dalej to sprawdzam , mogę tak nawet cały dzień . Również mam wahania nastroju i są one bardzo,,silne ,, większość moich dni to patrzenie na świat bardzo negatywnie,nie zależne całkowicie odemnie kiedyś brałam lekarstwa na nastrój ale po nich źle się czułam ( ciągle bekanie). Podejrzewam że na moje zachowanie ma wpływ otoczenie i ludzie.Chciałabym usłyszeć opinie innych ludzi co by zrobili na moim miejscu albo jakieś sposoby aby sobie z tym poradzić. Zapewne powinnam iść do psychologa ale ciężko mi iść ponieważ nie mogę się ,, ogarnąć ,, myślę że są jakieś przyczyny tego zachowania i może jakieś lekarstwa bez recepty na to wszystko...... Bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

elementy zachowań kompulsywno-obsesyjnych, wahania nastroju, negatywne spojrzenie na świat i trudności w kontroli emocji mogą sugerować obecność depresji lub innych zaburzeń nastroju. Psychoterapia i farmakoterapia mogą być skutecznymi środkami pomocy w takiej sytuacji.

Rozumiem, że mogą istnieć przeszkody w udaniu się do psychologa, ale jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, warto znaleźć siłę i wsparcie, aby zająć się tymi problemami. Psycholog lub psychiatra będzie mógł zrozumieć Pani indywidualne potrzeby i dostosować odpowiednie metody leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-psychoterapia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.