Zmiany w zachowaniu u 21-letniej osoby

Witam, mam 21 lat i tak po krótce opiszę mój problem, mianowicie od pewnego czasu zauważyłem zmiany w swoim zachowaniu, tzn częste wahania nastroju od złego samopoczucia do bardzo dobrego lub zmiany dobowe. Po silnym stresie już dwukrotnie w przeciągu 2msc miałem silne wahania ciśnienia. Ponadto wydaje mi się że cierpię na nerwicę, gdyż mam pewne 'rytuały' np myje twarz 5x, lub zęby 3x w trakcie jednego podejścia, nie wiem czy zgłosić się do psychiatry czy psychologa? Jest mi głupio o tym mówić

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem. Zależnie od objawów i diagnozy zdecydujecie o podjęciu tylko psychoterapii lub tez psychoterapii wraz z farmakoterapią (wówczas konieczna będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą). Warto rozpocząć leczenie, zanim objawy się nasilą.

Dzień dobry, po pierwsze nie ma o co "być panu głupio". To dobrze, że troszczy się pan o swoje zdrowie. Moim zdaniem warto rozpocząć od konsultacji u psychoga - psychoterapeuty, po dokonaniu wstępnej diagnozy zaproponuje panu dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

To bardzo dobrze, że zwraca Pan uwagę na zmiany w swoim nastroju. Psycholodzy i psychoterapeuci codziennie mają pacjentów z podobnymi problemami więc nie ma co być panu głupio. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą- psychologiem/psychoterapeutą. Będzie Pan mógł dokładnie opowiedzieć o swoich dolegliwościach a specjalista dobierze odpowiednią terapię.

Pozdrawiam serdecznie.