Depresja u 21-letniej kobiety

Witam,jestem nieszczęśliwa.Boję się,że zostanę sama.Na nikim mi nie zależy,lecz potrzebuję ludzi dla komfortu.Łatwo nawiązuje z nimi kontakt,a nie umiem go utrzymać.Gdy okazują się nie są tak idealni jak myślę-zrywam znajomość,nie wybaczam.Chcę idealnej miłości, ale każdy oczekuje czegoś w zamian,a ja nie mam uczuć,empatii.Czuję pustkę.Ciągle chcę być w centrum uwagi, żyję dla podziwu i pożądania.Moja matka jest nadopiekuńcza,ojciec nie ma dla mnie czasu.Czuje się skrzywdzona.Proszę mi pomóc.

Proszę zgłosić się do sprawdzonego psychoterapeuty. By pomóc Pani zmienić utrwalony sposób wchodzenia w relacje, potrzebna będzie raczej dłuższa terapia, niż krótka konsultacja.
Nie stawia się diagnozy na podstawie tak krótkiego opisu, ale być może coś Pani wyjaśni poczytanie o narcystycznym zaburzeniu osobowości.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Dzień dobry, po opisie który pani przedstawiła zachęcam do rozpoczęcia od konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Po kilku wstępnych spotkaniach specjalista zaproponuje dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie rozpoczęcie psychoterapii. Proponuję podjęcie psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, są to terapie długoterminowe. Pozdrawiam.