Samodestrukcyjne zachowania u 18-latka

Jestem typem człowieka, który poszukuje nowych wrażeń. Nienawidzę monotonii i rutyny. Mam silną potrzebę zmian. Ale ostatnio nabrało to nieco poważniejszego zabarwienia. Otóż chciałbym trafić do szpitala, albo zobaczyć jak to jest być inwalidą. Boję się że to może sprawić mi problemy i doprowadzić mnie do samodestrukcjnych zachowań. Co mam z tym zrobić?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.