Nienawiść do ludzi u 18-latka

Mam 18 lat juz nie wytrzymuje .Jestem płci męskiej. Moja mamma przeklina mnie już to denerwuje.Nienawidzę ludzi.Najlepiej jakby wszyscy wyjechali co mam robić.

Witam. Proszę jak najszybciej zgłosić się po pomoc i wsparcie do Poradni Zdrowia Psychicznego do psychologa, który zapewne skieruje cię na psychoterapię najlepiej psychoanalityczną. Będziesz mógł nauczyć się stawać w swojej obronie w sposób asertywny. Cennym bardzo jest, że szukasz możliwości rozwiązania przykrej doznawanej sytuacji poprzez portal zdrowotny. Masz prawo przeżywać złość, gdy mama cię obraża i przeklina. Asertywna odpowiedź w takiej sytuacji może brzmieć:" Nie mów do mnie w ten sposób, to mnie rani". Lub: "Czuję złość, gdy źle o mnie mówisz". Pozdrawiam

Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Opisane objawy wprawdzie są dość lakoniczne jednak mogłyby sugerować kryzys czy załamanie związane z trudną sytuacją emocjonalną, ale mogłyby także znamionować zaburzenia osobowości. Diagnostyka pozwoli rozstrzygnąć i od razy zaproponować leczenie.