Brak sensu życia u 40-letniej kobiety

Witam,mój przypadek nadaje się do psychologa lub psychiatry...Zawsze byłam bardzo pogodną osobą,w sumie do dzisiaj tak jest(w pracy). Lecz w domu zmienia się to,ataki płaczu,zamknięcia się w sobie,gniewu,niedowartościowania,jakieś dziwne myśli nie pozwalają mi zyc normanie. Wczoraj skończyłam 40 lat,i jakoś przestało mi się chcieć żyć.Nic niema dla mnie sensu, Nie da się opisać tego w kilku zdaniach... Jeśli ktoś z lekarzy ma ochotę się wypowiedzieć,chętnie przeczytam.

Rzeczywiście warto, aby udała się Pani do psychologa, a jeszcze lepiej do psychoterapeuty. Psychoterapia pomogłaby Pani przyjrzeć się "dziwnym myślom", temu, co dzieje się w Pani życiu i co powoduje, że przeżywa Pani te wszystkie negatywne emocje. Jestem przekonana, że może Pani dzięki temu odzyskać poczucie sensu życia. Szkoda życia, żeby z tym zwlekać.

Dzień dobry Pani. Może będzie Pani zaskoczona, ale wiele kobiet przeżywa pewien rodzaj "załamania nerwowego" gdy skończy 40 lat. To czas - często zupełnie nieświadomego - bilansu życia: co się udało, a co nie; co jest za mną, a co może mnie jeszcze spotkać. Niektóre kobiety - nawet te niezwykle aktywne i z dużymi ambicjami, pomału zaczynają sobie uświadamiać, że wkraczają w wiek dojrzały, że życie przemija, zmienia się ich ciało. To naturalne. Część pań jest szczególnie wrażliwa w tym temacie i mogą się u nich ujawnić reakcje depresyjne. Proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty. Być może warto by popracować nad tym, co jest obecnie Pani cierpieniem tak, by mogła Pani znów cieszyć się życiem.
Pozdrawiam, Maja Suwalska-Wąsiewicz
http://www.psychoterapialodz.eu/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zachęcałabym do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się zarówno obniżonemu nastrojowi, sytuacji w pracy i w życiu, poczuciu szczęścia i satysfakcji z życia, a także możliwościom zmiany. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zachęcam w pierwszej kolejności do kilku spotkań konsultacyjnych z psychologiem - psychoterapeutą. Przeprowadzi on wstępną diagnozę pani sytuacji i zaproponuje dalsze kroki postępowania, być może rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Ja również polecałabym spotkanie z psychoterapeutą, najlepiej poznawczo-behawioralnym, a po uzyskaniu poprawy nastroju, z coachem. Jest Pani (i ja też :) w wieku, który często wymaga dokonania pewnego bilansu, podjęcia nowych decyzji, przyjrzenia się swoim wartościom i w tym właśnie może pomóc Pani coach.
Pozdrawiam serdecznie,
Dominika Farley