Dlaczego okres się opóźnia i wystąpiło brązowe plamienie?

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć co może być przyczyną brązowego plamienia w dzień okresu? W skrócie : okres spóźnia mi się 4 dzień , powinnam go dostać w zeszły piątek lecz w dzień okresu dostałam brązowego plamienia które zauważyłam na tamponie. Plamienie trwało niecałe dwa dni i zniknęło. Od wczoraj czuje suchość pochwy, śluzu jest bardzo mało i bolą mnie piersi. Brązowe plamienia zdążają mi się co okres tylko że zaczynają się około 4 dni wcześniej i później dostaje okres w przewidzianym terminie. Obecny cykl był również dziwny ponieważ jeszcze tydzień przed okresem miałam dużą ilość białego, gęstego śluzu a suchość nastąpiła dopiero dzień przed brązowym plamieniem. Chciałabym dodać że ciąża nie jest możliwa ponieważ nie współżyje. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź czym może być spowodowana taka sytuacja i spóźniający się czwarty dzień okres ? Dodam również że nie czuje abym miała jakąś infekcję, nie mam żadnych jej objawów
KOBIETA, 24 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszej ekspertki czasem może się zdarzyć, iż zamiast miesiączki pojawi się plamienie. Taki objaw może jednak występować również z powodu zaburzeń hormonalnych, nadżerki szyjki macicy lub infekcji dróg intymnych.

Inne możliwe przyczyny to: torbiele, mięśniaki macicy bądź polipy. Aby wykluczyć pojawienie się ewentualnych zmian, proszę udać się do ginekologa. Lekarz po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Czterodniowe opóźnienie okresu nie musi być niczym niepokojącym. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem wiele różnych czynników, takich jak: stres, podróże, choroby czy odchudzanie.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-dniu-spodziewanego-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-dniu-spodziewanego-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-znaczyc-brazowe-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.