Dlaczego po usunięciu glejaka stosuje się chemię 6 razy?

witam, dlaczego po usunięciu glejaka stosuje sie chemię aż 6 razy? Mój tato po 3 jeszcze jeździł samochodem ... czuł sie naprawdę dobrze. Po 4 w ciągu 3 tygodni prawie nie chodzi ... słabo je ... stan psychiczny bardzo zły ... prawie całkowity niedowład prawej strony ciała ... co by sie stało jakby po 2-3 chemii przestał ją brać? Wyniki krwi cały czas ma dobre. Po co chemia w takiej ilości? pozdrawiam

Proszę porozmawiać z lekarzem onkologiem, to konieczne. Chemioterapię stosuje się wg pewnych schematów, które zbadane w badaniach klinicznych zwykle dają największe prawdopodobieństwo wyzdrowienia, albo wydłużenia życia. Jest to leczenie obarczone dość dużym działaniem niepożądanym. Stan chorego może się zmieniać w związku z prowadzonym leczeniem, ale tez w związku z postępującą chorobą. Zdarzają się przypadki, że dla konkretnego pacjenta chemioterapia nie daje poprawy i trzeba rozważyć inne opcje np radioterapię. Wiem, że dogadanie się z lekarzem onkologiem jest trudne, bo ci specjaliści mają ogrom pacjentów, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe. Proszę porozmawiać z onkologiem.