Kobieta , 46 lat Dzień dobry, bardzo proszę o wyjaśnienie, dlaczego podczas zabiegu galwanizacji nie czuję prądów w obu stopach. Fizjoterapeuta zakłada mi gaziki na kręgosłup lędźwiowy oraz dwie stopy. Na kręgosłupie najpierw czuję a potem już nic nie czuję. Na stopach już od 7 dni rehabilitacji nic nie czuję. Dodam, że lekarz rehabilitacji stwierdził u mnie rwę kulszową oraz zaniki mięśni /brak grzbietowych i nóg/. W kręgosłupie mam nacisk na nerw L5 z przepukliną. Mam też nacisk na rdzeń kręgowy w szyji.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Prawdopodobnie na lędźwiach ma Pani podłączoną elektrodę ujemną, która jest zawsze mocniej odczuwalna. Fizjoterapeuta może podczas zabiegu modyfikować (zwiększać/ zmniejszać) intensywność prądu. Jeśli zachodzi podejrzenie o brak czucia w stopach to należy przeprowadzić testy neurologiczne.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
Artykuły na ten temat
Rehabilitacja

Zabiegi fizykoterapeutyczne

Fizykoterapia to zabiegi, które wykorzystują zjawiska fizyczne, np. prąd, światło, magnetyzm, niską temperaturę, dzięki temu proces biologiczny w tkankach zostaje pobudzony. Bardzo często jest stosowana po urazach, ponieważ fizykoterapia likwiduje ból,...

Rehabilitacja

Kinezyterapia - wskazania, opis zabiegu, wpływ na organizm

Kinezyterapia należy do jednej z metod fizjoterapii. Polega na leczeniu ruchem i dlatego kinezyterapia jest określana jako gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. W kinezyterapii najważniejszy jest ruch, traktowany jako środek leczniczy wpływający...