Dlaczego pojawił się taki problem z pochwą podczas stosunku seksualnego?

Oboje z partnerem nie mieliśmy wcześniej kontaktów seksualnych. Doszliśmy do etapu, że włożył członek do pochwy, ale tylko kawałek. Więcej nie da rady, bo coś blokuje, nie wiem, kość? Stosujemy lubrykant i jesteśmy dobrze nawilżeni. Kochamy się też w dni płodne. Próbujemy tylko w misjonarskiej pozycji, bo przeczytaliśmy, że na pierwszy raz najlepsza. Co mamy robić? Czy coś jest ze mną nie tak? Partner ma grubego penisa.
KOBIETA, 27 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pierwsze doświadczenia seksualne mogą być trudne i wymagają cierpliwości oraz zrozumienia. Ważne jest, aby próbować podejść do sytuacji zrelaksowanym. Komunikacja między partnerami jest kluczowa w takich momentach. Rozmawianie o swoich uczuciach, potrzebach i granicach może pomóc zrozumieć się nawzajem i zminimalizować stres związany z próbą penetracji.

Warto zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie przed próbą penetracji. Dłuższa i bardziej intensywna gra wstępna oraz korzystanie z odpowiedniej ilości lubrykantu mogą pomóc w zwiększeniu komfortu i ułatwieniu penetracji.

Jeśli jednak próby penetracji nadal są bolesne lub nieudane, mogą istnieć różne przyczyny takiej sytuacji (dyspareunia). W takim przypadku zalecamy skonsultowanie się z ginekologiem w celu przeprowadzenia odpowiednich badań i wykluczenia ewentualnych fizycznych przeszkód, które mogą utrudniać ten proces.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.