Dlaczego wyniki badania hormonów tarczycy są podwyższone po ekstrakcji ósemki?

Tydzień temu miałam usunięte chirurgicznie 2 ósemki, brałam antybiotyk Clindamycin 600, wyszła mi Pokrzywka na skórze, po tym zrobiłam badania tarczycy, wyszło mi tylko podwyższone (146) anty TG. Resztę wyników jest w normie. Czy możliwe że to po usuwaniu zębów ? nigdy nie miałam problemów z tarczycą

Witam,

Związek podwyższonych hormonów tarczycy z chirurgiczną ekstrakcją trzecich zębów trzonowych jest najprawdopodobniej zupełnie przypadkowy. Pokrzywka jest najprawdopodobniej reakcją na antybiotyk- klindamycynę co jest dość często spotykane. Pokrzywka wskazuje na reakcję alergiczną na ten antybiotyk. Bardzo proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu analizy wyników badań oraz po ewentualne skierowanie do specjalisty endokrynologa.