Czy ekstrakcja ósemki może mieć wpływ na wyniki krwi?

Witam, chciałabym zapytać czy ekstrakcja 8-ki może mieć wpływ na wyniki krwi? Ząb był wyrywany 8.05, a wyniki robione 10.05. Niepokoją mnie następujące wyniki: - podwyższone monocyty - podwyższony Fibrynogen - podwyższony CRP ponadto - obniżone MPV - obniżone P-LCR Czy te parametry mogą być zaburzone przez stan zapalny po wyrwaniu zęba czy warto udać się do lekarza? dziękuję!

Witam,

Tak, może to być przyczyną, szczególnie po chirurgicznej ekstrakcji zęba zatrzymanego. Proszę powtórzyć badania po okresie gojenia i jeżeli dalej wyniki nie będą mieścić się w granicach normy zgłosić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski