Do jakiego lekarza udać się, aby dowiedzieć się więcej o operacji zmniejszenia żołądka?

Witam :) mam 29 lat, 163 wrostu i waze 125kg. Od dziecka walczę z nadwagą i zaczynam myśleć o operacji zmniejszenia żołądka. Jestem z Gliwic i chciałam zapytać do jakiego lekarza iść aby dowiedzieć się więcej o samej opercji oraz o badaniach które powinnam przeprowadzić? czy lekarz internista może mnie skierować czy doradzić czy lepiej iść do jakiegoś specjalisty czy chirurga? Dziękuje i pozdrawiam :)

witam,
operacje bariatryczne przeprowadza się gdy BMI wynosi ponad 40, lub 35 i obecne są choroby współistniejące (NT, cukrzyca)
Myślę że u swojego lekarza rodzinnego uzyska Pani informację gdzie w Gliwicach przeprowadza się tego typu zabiegi chirurgiczne