Do jakiego lekarza udać się z otyłością i czy operacja zmniejszenia żołądka jest refundowana?

Witam mam duży problem z otyłością olbrzymią mam 37 lat wzrost 160 a waga moja to 150 kg próbowałam wiele diet nez efektu moje pytanie brzmi do jakiego specjalisty mogła bym się udać i prosić o pomoc gdyż moj lekarz rodzinny zawsze mnie zbywa czy kwalifikuje się do operacji zmniejszenia żołądka i czy nfz takie leczenie pokrywa pozdrawiam

Proces kwalifikacji do operacji bariatrycznej jest złożony i należy być do niego odpowiednio przygotowanym. Należy udać się do lekarza prowadzącego który będzie mógł Panią skierować na badania oraz dać skierowanie do specjalisty, w zależności od wyników Pani badań. Należy pamiętać, że zarówno przed jak i przede wszystkim po operacji niezbędna jest pomoc dietetyka klinicznego który wskaże Pani wymagany model żywienia, który trzeba bezwzględnie przestrzegać.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Witam serdecznie,

nie odpowiem na Pani pytanie dotyczące tego czy kwalifikuje się Pani do operacji ponieważ wymaga to zebrania wywiadu raz wykonania specjalistycznych badań.
Nie mniej jednak proszę zgłosić się do innego lekarza, który przekaże Pani skierowanie do specjalisty a ten zdecyduje co dalej.
Powinna Pani tez wiedzieć że przed operacją i tak bedzie sie Pani musiała udac do dietetyka, który zaleci odpowiednią dietę.Wspomina Pani że stosowała wiele diet ale zastanawiam sie czy był to jadłospis indywidualny dobrany przez dietetyka? Często odchudzamy się na własną rękę a to nie zawsze przynosi pożądane efekty.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk