Do jakiej grupy produktów zalicza się ketchup?

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć się, do jakiej grupy produktów zalicza sie keczup? czy jest to przyprawa? Mateusz z Wielkopolski

Prawdziwy ketchup przygotowany z przecieru pomidorowego to produkt warzywny (grupa przetwory warzywne) - można go poznać po wysokiej zawartości pomidorów (powyżej 100 g na 100 g gotowego produktu). Taki ketchup to koncentrat pomidorowy z dodatkiem przypraw. Produkty zawierające mniej pomidorów, za to swoją konsystencję zawdzięczające dodatkom takim jak skrobie, peleryny, gumy spożywcze to żywność przetworzona z udziałem warzyw w kategorii sosy kanapkowe.