Do lekarza jakiej specjalizacji udać się z moim problemem?

Ponad 2 miesiące temu w Grecji kopnęłam pod wodą jeżowca, którego nie zauważyłam. Część kolców miałam dwukrotnie usuwane u chirurga, ale na USG wyszło, że w stopie jest wiele małych fragmentów kolców (2-3 mm), a także kilka kolców w całości. Chirurg powiedział, że w gabinecie nie podejmie się usuwania takich małych ciał obcych. Cały czas w ścięgnie Achillesa mam głęboki stan zapalny i nie jestem w stanie normalnie chodzić. Po raz 5 jestem w trakcie antybiotykoterapii. Kogo jeszcze mogę prosić o pomoc? Może lekarz innej specjalizacji?
KOBIETA, 27 LAT 6 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Jeśli lekarz nie podjął się usuwania małych ciał obcych w gabinecie to skierowanie na oddział tym bardziej, że antybiotykoterapia szwankuje.

Proponował bym ponowną konsultacje u innego chirurga aby wydał drugą opinię dotyczącą leczenia.

Proszę wziąć ze sobą całą dokumentację medyczną która jest niezbędna w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata