Dobór odpowiedniej metody do żylaków na nogach

mam duże żylaki na obydwu nogach, jestem po wielu zakrzepicach w obudwu nogach ( raz w jednej raz w drugiej, ostatnia 4 lata temu,), mam też bardzo brzydkie kostki - same sine i fioletowe plamki, kropki, wiele razy miałam uraz nóg, chcę pozbyć się żylaków albo ELVT albo para wodna, która metoda będzie lepsza i czy USG Dopler wykonać takie podstawowe czy może to Power lub Duplex Aleksandra Zielińska. lat 54

Diagnostykę przedoperacyjną i metodę operacji zaplanuje lekarz , który będzie ją wykonywał. Ja na odległość , bez zbadania Pani nie mogę odpowiedzieć na pytania , zż

Witam serdecznie, USG dopplerowskie to podstawa, w przypadku niewydolności pozakrzepowej żył głębokich leczenie ani EVLT, ani parą wodną nie wchodzi w rachubę. Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł