Dodatkowy płat Riedla wątroby, sięgający talerz kości biodrowej

Witam! Proszę o wyjaśnienie opisu wyniku tomografii: 1) Kilka pęcherzyków do 19 mm w obrębie lewego jajnika-Graffa? 2) Dodatkowy płat Riedla wątroby sięgający talerz kości biodrowej 3) Podejrzenie zdwojenia UKMu nerki lewej 4) Nasilone zmiany wytwórcze kręgosłupa L-S, naczyniak trzonu Th 12 5) Pęcherzyk żółciowy częściowo obkurczony bez uwapnionych złogów. Bardzo proszę o szybką odpowiedź! Pozdrawiam EWA.

Witam. Pęcherzyki w jajnikach to dojrzewające komórki jajowe - jedna z nich zostanie uwolniona podczas owulacji. Dokładna ocena jajników wymaga jednak przeprowadzenia usg przezpochwowego. Dodatkowy płat wątroby jest pewną odmianą budowy anatomicznej i zazwyczaj nie wywołuje żadnych dolegliwości. Zmiany wytwórcze w kręgosłupie piersiowym sa wyrazem choroby zwyrodnieniowej. Obkurczenie pęcherzyka żółciowego najczęściej ma natomiast miejsce po posiłku. Wynik badania tk powinien jednak zinterpretować lekarza który zlecił jego wykonanie.