Dokuczliwe, silne bóle brzucha u 56-latka

Mam 55 lat. Jestem mężczyzną i dotychczas nie miałem żadnych problemów związanych z organami wew. Od wczoraj jednak pojawiły się dokuczliwe, i niekiedy silne bóle brzucha od mostka w dół (wgłąb). Pozycją bez bólu jest siedzenie, stanie lub leżenie ale tylko na plecach. Przy obrocie w pozycji leżącej na prawy bok lub na brzuch - ciągły dokuczliwy ból. Podobnie przy energicznych ruchach skrętu tułowiem (prawo - lewo) pojawia się ból. przy lekkim uciskaniu części brzucha. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Przyczyn tego rodzaju bólu może być wiele i poprzez internet niewiele niestety można powiedzieć.