Dopalacze a ciąża

witam mam poważny problem dowiedziałam się ze jestem j w 6 tygodniu ciąży a brałam dopalacze dosyc czesto czy to zaszkodzi dziecku?? oczywiście już nigdy tego nie zrobię tylko czy mam szanse na zdrowe dziecko??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie, ponieważ samo pojęcie dopalecze nie jest zbyt precyzyjne. Dopalacze to produkty zawierające substancje psychoaktywne, które nie zostały dodane do listy zabronionych. Legalne dopalacze mają podobne działanie do substancji nielegalnych i mogą powodować równie tragiczne skutki. Ich działanie może wywierać bezpośredni lub pośredni przez matkę wpływ na dziecko. W zaistniałej sytuacji należy pozostawać pod kontrolą ginekologa.