Drapanie się po odbycie przez sen

Co może być przyczyną tego, że mąż w nocy często przez sen drapie się bardzo mocno po odbycie? nie raz aż do krwi... w dzień nigdy nic takiego się nie zdarza, nic go nie swędzi, ale za to w nocy często, nie co noc, ale często się budzę, bo właśnie słyszę, że się drapie, dzieje się tak od kilku miesięcy chyba, wcześniej nie zauważałam... jak można temu zaradzić i co to może oznaczać? jakieś robaki? czy pasożyty? czy to może być zaraźliwe? mamy małe dziecko w domu, więc się obawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją pasożytniczą. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.