Drobne osteofty brzeżne trzonów objętych skanowaniem L4i L5

Witam.Mialam wykonane badanie TK kości krzyżowej. opis: Drobne osteofty brzezne trzonow objętych skanowaniem L4i L5. Na poziomie L4/L5 podejrzenie niewielkiej przepuklina typu,, bulging " uciskajacej worek oponowy. Zmiany zwyrodnienie obu stawów biodrowo -krzyżowych pod postacią Sklerotyacji podchrzestnej, drobnych osteofitow brzeznych z dyskretnie zaznaczonym objawem próżniowy. Poje pytanie jest następujące jaka profilaktyka leczenia przy tych schorzeniach?

W takich wypadkach najczęściej wystarczające jest leczenie objawowe oraz odpowiednia rehabilitacja z utrzymaniem odpowiedniego co do stanu kręgosłupa trybu życia. Najlepiej jeszcze byłoby w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurologiem i lekarzem rehabilitacji.