Dzień cyklu a USG jamy brzusznej

Witam, pisze zaniepokojona ponieważ wczoraj byłam na kontrolnym usg jamy brzusznej(kontrola polipa na pęcherzyki żółciowym), podczas badania Pan spytał mnie czy jestem przed miesiączką, powiedziałam, że po, spytał czy zaraz po, powiedziałam że trzy dni. Dopiero jak wróciłam do domu zaczęłam zastanawiać się o co mogło chodzić, boję się że zobaczył coś nie tak.. Czy dzień cyklu ma jakiś wpływ na brzuch, badanie? Teraz już go nie zapytam a myślę cały czas, że coś nie tak mógł widzieć..

Piotr Pilarski

Inna jest grubość śluzówki macicy w zależności od dnia cyklu.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli byłoby coś nie ttak na pewno lekarz by Pani powiedział . Zapewne chodziło o grubość błony śluzowej macicy.