Endometrium niejednorodne, jajniki bez zmian, zatoka dopochwowa wolna

co oznacza badanie,trzon macicy AP 60mm,emidometium niejednorodne szerokosc 16mm jajniki bez zmian zatoka dopochwowa wolna....prosze mi to wytlumaczyc bo nic nie rozumie..dziekuje z gory...

AP oznacza wymiar w płaszczyźnie strzałkowej, a mówić prościej wielkość macicy od przodu do tyłu. Zazywczaj jest to 35 mm. Endometrium niejednorodne to znaczy, że jest nierówne. Ponadto grubość błony śluzowej macicy 16mm to dużo. Może wskazywać np. na wczesną ciążę. Nie ma zatoki dopochwowej. Chodziło zapewne o zatokę douglasa, czyli przestrzeń pomiędzy macicą a kiszką.
Tak na przyszłość, wizyta nie polega wyłącznie na wykonaniu badania, ale również na omówieniu tego co widać, a także na ustaleniu dalszego postępowania. Jeśli Pani czegoś nie zrozumiała to należy zapytać nie w sieci, ale podczas wizyty.