Gdzie udać się ze swędzeniem skóry u córki?
Corka 14 lat ma od 3.5 tygodnia ma swiad skory .Zaczelo sie o swedzenia w pachwinach potem na nigach i rekach.Obecnie swedzi ja cale cialo.Skora jest bez zaczerwienienia i bez zmia skornych.Wykonalismy o badaniach krwi :morfologia ok.Ob ok.tsh ok niskie.Cukier 112 na czczo ale po obciazeniu glukoza 90.Alat.Aspat ok.amylaza ok.LDH ok.bilirubina ok.Posiew moczu ok -ujemny.Nie wprowadzilismy nowych proszkow,perfumow i kosmetykow.Spr ginekologicznie w kierunku zapalenia i grzybicy -ok.Prosze o porade co zrobic .Corka placze widac ze nie wymysla.Jest juz zdesperowana i cierpi.Prosze o zaproponowanie w ktorym kierunku mamy szukac. DODAM ZE MORGOLOGIE Z ROZMAZEM POWTORZYLISMY I WYSZLA OK.Wapn w normie.Proba glikemiczna z obciazeniem glukoza wyszla ok.Kwasy zolciowe wyszlo ok.Jedynie insulina wyszla wysoko podczas obciazenia glukoza-czyzby insulinoopornosc ? Czy nie ma to zwiazku z objawami.Leki na allergie typu alertec nie pomagaja.Usg narzadow wewnetrznych ok.Wezly chlonne ok.Prosze o porade czy udac sie do diabetologa czy do alergologa czy moze jeszcze w innym kierunku. Ob w normie .Tsh w normie.Ft tez w normie.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać
Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.
Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.