Groźby chłopaka o samobójstwie

mój chłopak mówi mi że chce się zabić, że jego życie nie ma sensu i że nic mu się nie chce, nie pracuje nie uczy się jest na utrzymaniu rodziców, bardzo to go przygnębia, gdy chce iść z nim do specjalisty to mówi, że psycholog mu nie pomoże bo już był u niego i nic mu to nie dało, proszę o radę, boję się że zrobi sobie coś

Witam. Nie podała Pani kilku dość istotnych informacji (np. wieku chłopaka, powodów tego, że nie ma pracy ani się nie uczy, ani wiadomości na temat jego stanu zdrowia). Myśli samobójcze często występują razem z chorobami i zaburzeniami psychicznymi, np.depresją. Na pewno należy zgłosić się do specjalisty, ale na początek doradzałabym lekarza psychiatrę (który może przyjść również na wizytę domową w uzasadnionych przypadkach). W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia możliwe jest również leczenie w szpitalu bez zgody danej osoby. Na pewno nie należy tego lekceważyć i na pewno nie Pani jest osobą, która może coś na to poradzić – potrzebny jest specjalista. Jemu trzeba pozwolić na diagnozę i – jeśli Pani chce być pomocna – stosować się do zaleceń lekarskich. Pomocna może też być rodzina chłopaka albo Pani – czy ktoś jeszcze wie o zamiarach samobójczych chłopaka? Proszę nie trzymać tego w tajemnicy, dla dobra Was obojga.

taki zdania, moga oznaczac bardzo wiele roznych rzeczy...jedyne, co moze Pani zrobic dla niego, to namowic go na konsultacje u dobrego psychoterapeuty oraz zaakceptowac go takiego, jakim jest i zajac sie soba. nikt nikomu nie pomoze, jesli sam zainteresowany nie chce. dobry terapeuta moze znalezc i wzmocnic motywacje u klienta, pod warunkiem, ze klient sam sie zglosi. moze tez Pani zrobic cos dla siebie:przyjrzec sie, dlaczego wybrala Pani takiego chopaka i jaka role w Pani zyciu pelni ratowanie....o co tak naprawde chodzi... pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza