Guzek na prawym udzie w okolicy mięśnia przywodziciela wielkiego

Witam.Tydzień/dwa temu pojawił mi się guzek na prawym udzie a dokładnie w okolicy mięśnia przywodziciela wielkiego , guzek jest zaczerwieniony wielkości śliwki , smaruję go maścią.Nie czuję bólu przy chodzeniu czy załatwianiu lecz czasami trochę go odczuwam. Dziękuję z góry

Każda tego typu zmiana jest niepokojąca i może być związana z poważną chorobą. Proszę koniecznie zwrócić się do lekarza dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Jeśli to zmiana zapalna (boli, jest czerwona, tkliwa) to warto zastosować przez 3-4 dni miejscowe leczenie przeciwzapalne w postaci maści z lekiem niesterydowym przeciwzapalnym. Jeśli zmiana ustąpi, można na tym poprzestać; jeśli to postępowanie nie pomoże - należy zwrócić się o pomoc do lekarza.