Guzki na potylicy od 3 miesięcy

Witam. Od 3 miesięcy mam niewielkie guzki, znajdujące się na potylicy, jeden po lewej i dwa, większe, jakby złączone po prawej. Podejrzewam, że są to powiększone węzły chłonne. Mam zamiar wybrać się do lekarza, lecz najpierw chciałabym wiedzieć czego się spodziewać. Guzki są twarde, niebolesne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania, nawet nie mogę stwierdzić czy faktycznie są to powiększone węzły chłonne. Potencjalnych przyczyn powiększonych węzłów chłonnych jest bardzo wiele i bez badania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.