Trzy guzki na węzłach chlonnych a badanie USG

mam małe 3 guzki na węzłach chłonnych(badz są to powiekszone węzły chłonne) bardzo się boję bo wiem o chorobie ziarnicy złosliwej która może sie objawiać w ten sposób. mam pytanie :chcę jutro zrobić badanie usg wezłów chłonnych szyi ,czy to badanie juz jest w stanie określiś czy jest to cos powaznego czy też nie ?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Proszę się nie niepokoić, powiększenie węzłów chłonnych nie zawsze musi wynikać z procesu nowotworowego. Przyczyn powiększenia węzłów chłonnych może być bardzo wiele: miejscowy stan zapalny, choroby wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze, alergiczne, autoimmunologiczne, gruźlica, promienica. Proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania będzie mógł ocenić, czy rzeczywiście wyczuwane przez Panią guzki są powiększonymi węzłami chłonnymi i zaleci Pani właściwe postępowanie.