Hashimoto - wynik 2,65

Witam, mam 27 lat. 3 lata temu stwierdzono u mnie Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Wynik powyżej 4.00. Leczyłam się lekiem, dawki na początek od 50, 25 i 37,5; wyniki po hormonach były w normie. Obecnie od 2 lat nie biorę żadnych leków. Wynik ogólnie 2,65. Nie wiem, czy to dobrze, czy żle, bo niby to norma, ale jak to jest możliwe bez leków? Poza tym mam w piersi kilka gruczołowłókniaków. Nie wiem czy pojawiły się w trakcie leczenia, czy właśnie po nagłym ostawieniu leków. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli podane wartości liczbowe stanowią wynik badania stężenia TSH, to ostatnie badanie wskazuje na stan eutyreozy, tzn. prawidłową czynność tarczycy. Może się to zdarzyć w chorobie Hashimoto, ale raczej w początkowym okresie, a nie po okresie niedoczynności.

Zmiany w piersiach nie powinny być powikłaniem przyjmowania preparatu.

Na podstawie podanych informacji wnioskować można, że odstawienie było stopniowe (takie być powinno), a nie nagłe.