Idealna dieta dla mnie

Cześć, Mam 14 lat, 164 cm i 64 kg. Jaką dietę powinnam stosować, by schudnąć? Bardzo szybko chudnę (potrafie schudnąć 2 kg tygodniowo) i bardzo szybko tyję. Próbowałam juz wielu diet, ale skutki były marne ;/ Chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu i staram się ograniczyć słodycze. Bardzo prosiłabym, by ktoś mi wybrał dobrą dietę.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś zaprzestać stosowania popularnych diet cud, które powodują efekt jojo, a także znacznie spowalniają metabolizm. Osoba 20-letnia po tygodniu stosowania diety nadmiernie ograniczającej podaż kalorii osiąga metabolizm osoby 70-letniej. Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem sięgniesz po taką dietę.

Według siatek centylowych Twoja masa ciała świadczy o lekkiej nadwadze. Dlatego powinnaś zacząć dbać o swój codzienny jadłospis i dalej aktywnie uprawiać sport. Nie możesz drastycznie ograniczyć podaży energii, ponieważ jest mu ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Powinnaś zwrócić uwagę na to, co i w jakich ilościach spożywasz.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety.

Przykładowe ćwiczenia i informacje dotyczące aktywności fizycznej znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam