Ile czasu po usunięciu polipów z jelita grubego utrzymuje się krwawienie z odbytu?

Witam, mój tata wczoraj miał usunięte polipy z jelita grubego. Jest to już drugi zabieg (pierwszy - kwiecień). Proszę o informację ile czasu po zabiegu utrzymują się krwawienia z odbytu. Lekarz powiedział, że 'jakiś czas' może to mieć miejsce. Jest to o tyle ważne, że mój tata bierze leki na rozrzedzenie krwi z uwagi na posiadaną zastawkę w sercu. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno precyzyjnie określić ile takie krwawienie będzie się utrzymywać, tym bardziej jeśli Pani tata przyjmuje preparaty przeciwkrzepliwe. Proszę zatem zachować zdrowy rozsądek. Jeśli krwawienie będzie się utrzymywać powyżej tygodnia, proszę skonsultować się z lekarzem.