Ile muszę czekać na poprawę nawrotu depresji?

Witam mam nawrót depresji i od 4 tygodni zażywam antydepreSanta Elicea 10mg niestety czuhe się okropnie, doły. , brak motywacji do działania, lęki. Jakiś czas temu brałam citabax i juz po 2 tygodniach czułam się lepiej. Ile trzeba czekać na poprawę. ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry, organizm bardzo różnie reaguje na leki, czasami trzeba też je zmienić gdyż efekt nie jest zawsze zadawalający. Jednak jeżeli bierze Pani lek dwa tygodnie to już powoli powinien zacząć działać. Proszę też pomagać lekom, szukać motywacji, zmuszać się do zajęć na tyle na ile ma Pani sił. Jeżeli depresja jest nawracająca warto pomyśleć o psychoterapii. W innej sytuacji co jakiś czas będzie Pani zapewne wracała do leków. Terapia pozwoli popracować nad przyczynami depresji i w przyszłości uda się Pani nad nią panować.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do rozważenia podjęcia psychoterapii.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605