Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinna ważyć 8-latka z 140 cm wzrostu?

Siostra ma 1,40 wzrostu i waży 49 kilo, przypomnę, że ma 8 lat. Ile powinna schudnąć? Gdy nie była ograniczana np. w jedzeniu obiadu przez miesiąc przybywało na wadze 5 kg.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak dbać o oczy niemowlaka?

Oczy niemowlaka są bardzo wrażliwe. Dlatego tak ważne jest to, by odpowiednio o nie zadbać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak pielęgnować oczy maluszka.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam serdecznie! Idealna masa ciała dla dziewczynki o podanym przez Panią wzroście i wieku to zakres od 28 do 37 kilogramów. Aktualne BMI dla Pani siostry świadczy o otyłości, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki w kierunku wprowadzania zasad zdrowego odżywiania, popracować nad nawykami nie tylko Pani Siostry, ale również w Pani Rodzinie, co na pewno ułatwi zmiany. Warto uczyć się spożywania 5 pełnowartościowych posiłków w określonej ilości n talerzu, uczyć nawyku picia wody i wprowadzić aktywność fizyczną -- na początku dostosowaną do możliwości Pani Siostry. Proszę zwrócić uwagę, że otyłość u dziecka może mieć wiele negatywnych konsekwencji -- nie tylko zdrowotnych, ale również psychologicznych. Może dobrze byłoby pomyśleć o wsparciu ze strony dietetyka? Pozostaję do dyspozycji, pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk http://poznan.mojdietetyk.pl/

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy